Marynarze i kierowcy zawodowi również mogą otrzymać kredyt na zakup nieruchomości.

Ostatnio poproszono mnie o wskazanie dwóch grup społecznych, które mimo bardzo wysokich wynagrodzeń mają problemy z uzyskaniem kredytu hipotecznego.

Pomyślicie, jak można mieć kłopot z kredytem hipotecznym, skoro zarabiam i to spore pieniądze.

Warto zauważyć, że przy kredycie hipotecznym bank bierze pod uwagę wiele czynników, jednym z nich jest źródło otrzymywanego wynagrodzenia. Dla banku zawsze najlepszy klient to taki, który ma umowę o pracę na czas nieokreślony. Każdy z nas wie, że nawet w takim przypadku nigdy nie będziemy mieć gwarancji zatrudnienia, zawsze można nas zwolnić, ale jesteśmy wtedy uprzywilejowaną grupą pracowników, bo należy nam się odprawa.

Ale wracając do sedna, są dwie grupy klientów, którzy mimo wysokich wynagrodzeń mają problemy z uzyskaniem kredytu hipotecznego.  Do grup tych należą:

kierowcy zawodowi

marynarze

Kierowcy zawodowi, maja bardzo ograniczone pole manewru, jeśli chodzi o uzyskanie kredytu hipotecznego. Będą oni musieli zainteresować się ofertą banku, który przy zdolności kredytowej bierze do zdolności nie tylko dochód wynikający z umowy o pracę, ale również diety, które są kilku krotnie wyższe od dochodu wynikającego z umowy.

Banki akceptujące dochód z diet inaczej przelicza zdolność i zarabiając dobre pieniądze nie mamy gwarancji, że otrzymamy finansowanie, ponieważ diety przyjmowane są tylko w części.

Przygotowując się do kredytu hipotecznego kierowca zawodowy powinien zadbać o kilka czynników. Chcesz wiedzieć więcej? Napisz lub zadzwoń do mnie.

Kolejną wyjątkową grupą klientów to marynarze. Zazwyczaj bardzo dobrze wynagradzana, często z dużymi oszczędnościami. Jednak pomimo tych atutów pozyskanie przez nich kredytu może wcale nie być łatwe.

Specyfika ich formy zatrudnienia, otrzymywanie wynagrodzenia tylko w niektórych miesiącach w roku, duża elastyczność w zmianie pracodawców, zmienność waluty dochodu, niestandardowe rozliczenia podatkowe, były i są „przeszkodami nie do przeskoczenia” dla dużej liczby banków. Dodatkowo wprowadzone w ostatnich latach zaostrzenia w regulacjach prawnych, między innymi wymóg zachowania zgodności waluty kredytu z główną walutą dochodu gospodarstwa domowego spowodowały, że liczba dostępnych ofert jest dziś mocno ograniczona.

 

Oczywiście zapraszam do współpracy kierowców zawodowych oraz marynarzy.

Chętnie wyliczę zdolność kredytową, ocenie możliwości otrzymania kredytu hipotecznego czy też gotówkowego, pomogę oszacować koszty kredytu, skompletowania całej dokumentacji będę również wspierać Państwa w sprawach technicznych, takich jak ocena stanu prawnego nieruchomości, kontakt z deweloperem, rzeczoznawcą oraz notariuszem.

Napisz do mnie. tatiana-einbacher@wp.pl

Zadzwoń 721 47 37 77- pomogę uzyskać finansowanie.

 

 

 

Zapraszam serdecznie do podjęcia współpracy ze mną.

Napisz lub zadzwoń do mnie, zajmę się Twoją sprawą kompleksowo.

Telefon

+48 721 473 777

E-Mail

tatiana.einbacher@kancelariazg.pl

Przeczytaj pozostałe wpisy na blogu!

Pośrednik kredytowy

Od ponad 10 lat jestem pośrednikiem finansowym. Dziś z perspektywy czasu nie żałuje decyzji o porzuceniu pracy w banku i zajęciu się tylko tym co sprawia mi przyjemność a dodatkowo

Czytaj więcej