Pośrednik kredytowy

Od ponad 10 lat jestem pośrednikiem finansowym. Dziś z perspektywy czasu nie żałuje decyzji o porzuceniu pracy w banku i zajęciu się tylko tym co sprawia mi przyjemność
a dodatkowo pozwala mi każdego dnia pomagać ludziom w odnalezieniu właściwego kredytu. Właściwego, bo dopasowanego do ich indywidualnych potrzeb, do ich sytuacji finansowej, gdyż zdarza się, że niedopasowany kredyt hipoteczny może być męczącym zobowiązaniem przez 30 lat.

Co spowodowało, że postanowiłam zamienić pewny etat w banku na coś niewiadomego? Pracując w banku zawsze chciałam pomagać ludziom, jednak ograniczały mnie możliwości. Jeden bank, to tylko jedna oferta i jak by nie powiedzieć raz lepsza raz gorsza. Któregoś dnia na podpisanie umowy kredytowej przyszedł z klientem jeden z zielonogórskich pośredników kredytowych i zaczął i opowiadać o swojej pracy. Byłam zauroczona, bo miał dla klienta tak wiele ofert do wyboru a z drugiej strony zdałam sobie sprawę, że mimo, że lubię to co robię, nie mogę wybierać ofert dla klienta, bo mam tylko tą jedną, aktualną w banku. Chwilę trwało zanim postanowiłam, że zostanę pośrednikiem kredytowy. Wiązało to się z wieloma zmianami, ale wtedy czułam się cudownie, mogłam zaspokoić potrzeby dużo większej liczby klientów. Gdyż każdy bank ma inną ofertę kredytową oraz inną politykę kredytową.

A teraz do rzeczy, kim jest pośrednik kredytowy? Pośrednik kredytowy to osoby zajmujące się doradztwem z ramienia kredytodawcy pobierający wynagrodzenie od kredytodawcy.

Obecnie sytuacja na rynku daje możliwość zaciągnięcia kredytu hipotecznego osobiście zainteresowanej osobie albo skorzystać z pomocy pośrednika kredytowego. Wsparcie pośrednika przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny może być bardzo przydatne, zwłaszcza jeśli nie mamy doświadczenia w tym temacie a nadmiar formalności nas przeraża.

Wybierając pośrednika kredytowego, warto wybrać takiego, który faktycznie okaże realną pomoc i umożliwi uzyskanie najtańszego finansowania, ale także dopasowanego do potrzeb konkretnego kredytobiorcy.

Co może zaoferować Nam pośrednik kredytowy?

  1. Szeroka oferta – z punktu widzenia klienta najważniejsza wydaje się kwestia przekroju ofert, które są mu przedstawione, z im większą ilością banków współpracuje pośrednik tym jego oferta dla klienta jest bogatsza
  2. Sprawna komunikacja – praca pośrednika kredytowego to nie tylko współpraca
    z bankami, to praca z klientem, który chce, aby jego sytuacja i jego przyszły kredyt hipoteczny był w danym momencie najważniejszą sprawą pośrednika kredytowego. Dlatego tak ważna jest rozmowa klienta z pośrednikiem kredytowy o jego obecnej sytuacji, która pozwoli dopasować ofertę do indywidualnych potrzeb.
  3. Przedstawienie większej ilości ofert, gdyż to jest mocną stroną pośrednika, że może wybierać z ofert bankowych przedstawiając te najlepiej dopasowana do potrzeb klienta. Najlepiej, gdy pośrednik kredytowy przedstawi przynajmniej 3 oferty propozycji warunków kredytowych poszczególnych banków, które zdaniem pośrednika kredytowego są najlepsze w konkretnej sytuacji klienta. Fajnie jest, jeśli pośrednik ma szeroką wiedzę odnośnie przedstawionych ofert i potrafi je dokładnie omówić z klientem.
  4. Decyzja zawsze należy do klienta – mimo współpracy z pośrednikiem kredytowym to zawsze klient podejmuje decyzję, która oferta spełnia wszystkie jego wymagania. Pośrednik kredytowy może jedynie doradzać i pomagać w całym procesie kredytowym.

Współpraca z pośrednikiem kredytowym pomaga nie tylko w znalezieniu odpowiedniego produktu i analizie aktualnej oferty banków. W znacznym stopniu ułatwia również przejście przez cały skomplikowany proces. Pośrednik kredytowy współpracuje z rzeczoznawcą majątkowym, notariuszem a także z firmami ubezpieczeniowymi, gdyż warunkiem koniecznym do uruchomienia kredytu hipotecznego jest ubezpieczenie naszego nowego domu czy mieszkania i dokonanie cesji na bank.

W praktyce dobry pośrednik kredytowy zajmuję się znaczną częścią obowiązków niezbędnych w całym procesie ubiegania się o kredyt hipoteczny co z pewnością doceni każdy kredytobiorca.  A co najważniejsze korzystanie z usług pośrednika kredytowego jest całkowicie bezpłatne, gdyż jak już wcześniej wspomniałam jego wynagrodzenie w pełni opłaci udzielający kredytu bank. Przy dobrym i fachowym pośredniku, klient do banku idzie tylko na podpisanie umowy kredytowej oraz uruchomienie kredytu, wszystkim innym zajmuje się pośrednik kredytowy.

Serdecznie zapraszam do kontaktu:

Tatiana Einbacher

kancelariazg.pl lub  721 47 37 77

Zapraszam serdecznie do podjęcia współpracy ze mną.

Napisz lub zadzwoń do mnie, zajmę się Twoją sprawą kompleksowo.

Telefon

+48 721 473 777

E-Mail

tatiana.einbacher@kancelariazg.pl

Przeczytaj pozostałe wpisy na blogu!