Czy osoba uzyskująca dochód w walucie obcej może w Polsce otrzymać kredyt gotówkowy?

 W dzisiejszych czasach bardzo dużo młodych ludzi pracuje za granicą a co za tym idzie osiąga dochód w walucie innej niż PLN. Dochody z zagranicy mają swoje zalety, ale mają też swoje wady w sytuacji, gdy chcemy wziąć kredyt gotówkowy w polskich bankach. 

Otwarcie granic już dawno spowodowała ekspansję rynku zagranicznego przez polskich obywateli.  Bardzo wiele osób zdecydowało się na migrację i rozpoczęcie życia w innym kraju, ale obecna sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że niewielka część osób pracuje zdalnie będąc zatrudnionym przez pracodawców zagranicznych.  Otrzymują oni wynagrodzenie w euro, dolarach czy też funtach, jednakże dochód ten przeważnie wpływa na konto zagraniczne. Niewielu obywateli Polskich decyduje się, aby dochody w walutach wpływały na konto w Polsce. Trudne w tej sytuacji może również okazać się uzyskanie kredytu gotówkowego.

Czy osoba uzyskująca dochód w walucie obcej może w Polsce otrzymać kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowych dla osób pracujących jest możliwy do uzyskania, jednak procedura jego udzielenia będzie jednak różnić się od tej przewidzianej dla osób uzyskujących dochody w PLN.

Zdolność kredytowa przy dochodach z zagranicy

Ten czynnik odgrywa bardzo ważną rolę w przypadku każdego kredytu. Jest jeszcze ważniejszy w segmencie kredytów dla pracujących za granicą. Kluczowe znaczenie nabiera przy tym kilka kwestii:

Osiągane zarobki: standardową zasadą był fakt, że im wyższe dochody to wyższa zdolność kredytowa, jednakże zasada ta nie ma odniesienia do klientów banku uzyskujących dochody za granicą. Bank w tej sytuacji będzie bardzo ostrożnie podchodził do wyliczenia zdolności kredytowej, gdyż ich dochód wiąże się z wyższym ryzykiem, dlatego też ich zdolność kredytowa będzie niższa.

Charakter pracy i zatrudnienia: w segmencie kredytów dla pracujących za granicą i uzyskujących dochody w euro większą rolę odgrywa również kwestia stabilności zatrudnienia. W obecne kredyt gotówkowy przy dochodzie w walucie obcej może otrzymać osoba, która posiada umowę o pracę, dodatkowo umowa ta musi być na czas nieokreślony i wpływać jako wynagrodzenie na konto przynamniej od roku.

Historia kredytowa: tak jak w każdym przypadku, również kredyt dla pracujących za granicą wiąże się ze skrupulatnym prześwietleniem dotychczasowej historii klienta.  Klient będzie zobowiązany dostarczyć odpowiednik polskiego BIK-U, aby okazać swoją historie kredytową.

Dokumentacja: chcąc otrzymać kredyt gotówkowy przy dochodach w euro, klient będzie dodatkowo zobowiązany do przedstawienie większej ilości dokumentów potwierdzających jego dochód oraz zatrudnienie niż gdyby pracował u Polsce.

Waluta, w której osiągany jest dochód: bardzo ważne jest również w jakiej walucie klient otrzymuje dochód. W przypadku dochodu w euro banki bardziej liberalnie – ale mimo wszystko ostrożnie – podchodzą do udzielania kredytów dla osób pracujących za granicą.

Chcesz wiedzieć więcej?

 Zadzwoń do mnie.

Napisz a ja się z Tobą skontaktuje.

 

Zapraszam serdecznie do podjęcia współpracy ze mną.

Napisz lub zadzwoń do mnie, zajmę się Twoją sprawą kompleksowo.

Telefon

+48 721 473 777

E-Mail

tatiana.einbacher@kancelariazg.pl

Przeczytaj pozostałe wpisy na blogu!

Pośrednik kredytowy

Od ponad 10 lat jestem pośrednikiem finansowym. Dziś z perspektywy czasu nie żałuje decyzji o porzuceniu pracy w banku i zajęciu się tylko tym co sprawia mi przyjemność a dodatkowo

Czytaj więcej